Autor Téma: PŘIROZENÁ METODA V PŘÍRODNÍM HOLUBNÍKU JASNÁ  (Přečteno 1682 krát)

Milan Černý

 • Newbie
 • *
 • Příspěvků: 4
  • Zobrazit profil
PŘIROZENÁ METODA V PŘÍRODNÍM HOLUBNÍKU JASNÁ
« kdy: Únor 21, 2017, 14:07:06 »
Přirozená metoda je u většiny chovatelů vnímaná bohužel jako zastaralá,neefektivní,složitá,výkrmová......,ale ještě nás pár zbylo.
Přirozená metoda je pro opravdové milovníky holoubků,každodenní kontakt a otevřené srdce pro holoubkové kamarády je velmi důležité.Neznamená to,že si před závodní sezonou a během ní závodníci dělají co chtějí,to by bylo opravdu neefektivní.
Přírodní holubník Jasná dělá zhruba toto:
Celou zimu jsou holoubci spolu,nerozděluji je,netrápím je.Volno mají do té doby,až zjistím,že nemají již radost z proletu,dravci řádí....
Celou zimu jsou bez chemických léčiv a celou zimu mají střevní a jaterní očistu ve formě bylinek.Takto přírodně vytvořená imunita dává předpoklady pro celoroční zákaz chemických léčiv na holubníku.
Na konci ledna pohlaví rozdělím a v únoru provedu povinnou vakcinaci.Čekám a pozoruji počasí,opatrně přidávám naklíčené zrniny a připravuji holoubky na brzké zapáření.Jakmile spatřím prvního špačka,pustím holoubky k sobě a to je hukot...,nechám na nich a na jejich lásce výběr partnerů a to je velmi důležité.Od této chvíle mají holoubci vlety otevřené po celí den a na podlaze pro stavbu hnízd tabákové stonky.
Jak jsou holoubata na misce více napeřená,již začínám vyvážet ze všech směrů a začíná denní tréninkový režim.Ráno jdou převážně samci,holubice jsou na hnízdě.Kolem oběda jdou holubice a večer zase samci.Holoubky nijak neplaším,neděsím,musí létat v radosti a to je také velmi důležité.
Po druhé snášce dávám podkladky a to po celou závodní sezonu.Jen některým nechám mládě.Na každém budníku je karta,kde zapisuji stav hnízda.Holubice sedící již 15 den a až někdy do 25 dne podávají výborné výkony.V holubníku jsem často,hraji se samci válku o budník a všem dávám pamlsky a povídám si s nimi třeba o EET. ;D
Co se týče zdraví,jsou jen na přírodních produktech,když se mi něco nezdá,tak závod neletí.
Po sezoně ještě jednou odchovají mladé a mají volno až do sezony dravců.
Mám dobré zkušenosti i v totálním vdovství,který nežádá tolik času,pozorování...,je snadnější a i pro méně zdatné efektivnější,ale přírodní metoda má své kouzlo a když se dělá vše s pozitivním myšlením a láskou....,tak to funguje.
Jos van Limpt DE KLAK také létal přirozenou metodu celí svůj život a to ve sprintu,výsledky nemusím připomínat.
Tak jsem se stručně rozepsal a pokud bude zájem,přidám ještě více.
Milan Černý
(nikdy holoubka neusmrtím kvůli výkonu-nikdy)       

Kírtanananda dás

 • Administrator
 • Newbie
 • *****
 • Příspěvků: 21
 • Kde můžu pomůžu a kde nemůžu nepřekážím.
  • Zobrazit profil
Re:PŘIROZENÁ METODA V PŘÍRODNÍM HOLUBNÍKU JASNÁ
« Odpověď #1 kdy: Únor 22, 2017, 20:23:29 »
m

Haribol Milane, díky za Tvou zkušenost s přirozenou metodou, kterou předáváš pro všechny kdo si jí zaslouží a chtějí si něco se svými holoubky vyzkoušet. Jak jsi zmínil Jos van Limpt de Klaka, tak jsem si vzpoměl na krásný film z let
minulých a tak ho sem dávám všem ke zhlédnutí. Přeji krásnou podívanou a mějte se všici krásně holoubkově Vilémovčata.
https://www.youtube.com/watch?v=FpvRHuod0a4&spfreload=10
Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou.